מעגלים -פעילות חברתית פיינטבול

במסגרת תכנית "מעגלים", התקיים בתיכון עמל – לוד יום פעילות ייחודי  לשכבות יא' – יב' . במסגרת היום שמעו התלמידים הרצאה מרתקת מפי אליסף פרץ,  בנה של מרים פרץ, איש חינוך ויזם חברתי. ההרצאה ריגשה מאוד את התלמידים והמורים.

אליסף פרץ-

"אני מנסה לגרש את החושך על ידי הדלקת אור, אני רוצה להגיד לאחרים שאפשר לחיות גם אחרי שכול נוראי כמו שלי או כל התרסקות בחיים". בתום ההרצאה אמר אליסף פרץ שהוא מקווה, שנער ששומע אותו יגיד לעצמו: "פגשתי בנאדם מאושר כי הוא בחר להיות כזה".הרצאתו של אליסף פרץ עסקה בנושא: "ובחרת בחיים" פרץ ששכל את שני אחיו במסגרת שרותם הצבאי סיפר לתלמידים, שהקשיבו מרותקים, את סיפורו האישי המטלטל על התמודדותו כנער מתבגר כל פעם שאסון כמו מוות נפל על משפחתם. "אני מנסה לגרש את החושך על ידי הדלקת אור אני רוצה להגיד לאחרים שאפשר לחיות גם אחרי שכול נוראי כמו שלי או כל התרסקות בחיים".

בתום השיחה נסעו התלמידים לפעילות "פיינטבול" חווייתית בכפר סבא, ובסופו של היום קינחו בארוחת צהריים.

ארגון "מעגלים" פועל בתיכון עמל לוד זו השנה השמינית. מטרת התוכנית הינה העצמת התלמידים והקניית ערכים וכלים לחיים, כל זאת באמצעות מערך כיתתי שבועי קבוע ושיחות פרטניות אישיות לכל תלמידי הכיתה. התוכנית נותנת מענה רחב לקראת הצבא וחושפת בפני התלמידים את מסגרות ההמשך השונות- מכינות קד"צ ושנת שירות.

את התכנית מלווים מדריכי מעגלים: הודיה ובוכריס, ומחנכות הכיתה נטלי, אורית , ומלי.